Blue Flower

RWI Türkiye İnsan Hakları Kapasite Geliştirme Programı kapsamında yer alan ​ve Türkiye’de insan hakları eğitiminin ve araştırmalarının desteklenmesine katkı sunmak amacıyla hazırlanan programa, Türkiye’de bulunan üniversitelerde görev alan akademisyenler, eğitimlerini sürdürmekte olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvurabilecektir.​ ​Hibenin toplam miktarı 75.000 TL olup, araştırma başına verilecek en yüksek hibe bedeli 15.000TL’dir.
 
Araştırma teklifleri Türkiye’de güncel insan hakları konularıyla ilişkili olmalıdır. Araştırmanın​ ​planlanan süresi en fazla 6 ay olmalı ve tamamlanmış araştırma raporunun ve araştırma ile ilgili makalenin teslim tarihi 30 Kasım 2015'i geçmeyecek şekilde planlanmalıdır.
Başvurular en geç 16 Mart 2015, saat 24.00’a kadar elektronik olarak turkey@rwi.lu.se adresine​ ​gönderilmelidir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 
İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı  başvuru koşullarına ve başvuru formlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz​:​